Jak nalézt a rezervovat levné ubytování v Anglii

Jak nalézt a rezervovat levné ubytování v Anglii

Pokud patříte mezi ty, co raději vyrazí do Anglie na vlastní pěst, než s cestovní kanceláří, měli byste si tento článek podrobně prostudovat. Dozvíte se nejen jak vyhledat a rezervovat levné ubytování, ale i spoustu užitečných tipů a rad. Pokud se bavíme o levném ubytování v Anglii, musíme se soustředit na hostely a apartmány. Ceny hotelů v Anglii jsou dosti vysoké a v tomto článku se jim nebudeme věnovat.

  • Jediné co budeme potřebovat k tomu, abychom vyhledali levné ubytování v zahraničí, je připojení k internetu. Mezi nejlepší a největší vyhledávače levného ubytování jsou portály hostelworld.com a hostelbookers.com – dostanete se na ně přes níže umístěný vyhledávač levného ubytování a hostelů. Oba weby jsou přeloženy pouze do nejznámějších světových jazyků, ale setkáte se zde i s českými popisy některých hostelů.
  • Prvním krokem k nalezení levného ubytování je výběr destinace, termínu pobytu a dalších základních údajů. To znamená, že si vyberete jak zemi, tak i konkrétní destinaci. Dále vyplníte počet osob, typ ubytování a vyberete si měnu, ve které chcete ceny zobrazit. Jakmile všechny Vámi zadané údaje potvrdíte, krátce na to se vám načte seznam dostupných ubytování. Nyní si můžete vše seřadit podle cen nebo oblíbenosti a hledat hostel. U každého hostelu je několik fotek a podrobný popis ubytování se seznamem dalších služeb.
  • Na obou webech naleznete především hostely a apartmány, občas se Vám však může stát, že zde naleznete i levný hotel. V případě levných hotelů si můžete dále přiobjednat další služby včetně celodenního stravování. Pokud Vás některé z ubytování zaujme, neváhejte a podrobně si pročtěte seznam nabízených služeb a vybavení. Ku prospěchů Vám bude i řada fotek hostelu a vybavení, na jejímž základě si dále rozhodnete. Většina popisů je bohužel v cizím jazyce, proto Vám bude znalost angličtiny velmi prospěšná.
  • Pokud už máte vybráno, nezapomeňte si dobře zvolit způsob ubytování. Hostely často nabízí i společné ubytování. A proto dobře zvažte, jestli chcete spát s několika dalšími turisty v jedné místnosti, nebo máte raději své soukromí. Cena za společné ubytování je mnohem nižší, ale co si vyberete, je čistě na každém z Vás. V případě, že chcete soukromí, zvolte si ubytování se dvěma lůžky a kuchyňkou. Koupelny jsou u hostelů většinou společné, ale máte možnost si vybrat i pokoj s vlastní koupelnou.
  • Nyní se nacházíme ve fázi, že už máme vybrané ubytování, které splňuje veškerá naše kritéria, proto můžeme přistoupit k rezervaci. Nyní opět potvrďte přesné datum pobytu, aby mohlo dojít k ověření obsazenosti hostelu. Potom si vyberete z dostupných pokojů, které jsou v daný termín volné. Potom už zbývá vše potvrdit a vyplnit Vaše kontaktní údaje včetně e-mailu, na který Vám bude později zasláno potvrzení rezervace. U většiny hostelů budete ještě vyzváni k uhrazení zálohy ve výši deseti procent z celkové ceny ubytování. Tuto částku zaplatíte převodem z účtu prostřednictvím internetového bankovnictví.