Informace o odletových letištích

Informace o odletových letištích

Munich International Airport

Letiště je umístěno ve vzdálenosti 28 kilometrů od centra Mnichova. Z letiště do centra Mnichova se dostanete autobusem, taxíkem nebo vlakem. Vlakové linky S1 a S8 Vás dovezou až do centra Mnichova. Autobusové zastávky jsou umístěny před každým z letištních terminálů.

V těsné blízkosti letištních terminálů se nalézají velká parkoviště, která můžete využít k zaparkování Vašeho vozu až na 24 hodin. Pro ty co by si chtěli auto jen vypůjčit, jsou zde půjčovny automobilů, mezi nimiž nechybí Europcar, Hertz, Budget. Dále na letišti naleznete banky, restaurace, pošty, směnárny, kavárny a bary s přístupem na internet. V případě, že jste si něco zapomněli zabalit do Vašeho zavazadla, tak nezoufejte, protože k vybavení letiště patří i mnoho obchodů s elektronikou, oblečením a potravinami.

 

Vienna International Airport

Letiště se nachází 16 km od centra města. Při cestě z letiště do centra můžete využít letištní vláček, autobus Airport Express, rychlodráhu i taxislužbu. Vlak do centra jezdí každých 30 minut a cesta zabere pouhých 15 minut. Cena jízdenky je 9 €. Autobusy jezdí každých 30 minut a to mezi stanicí Wienn Mitte a letištěm. Pokud upřednostňujete dopravu taxíkem, před příletovou halou jich najdete desítky.

Na letišti je několik parkovišť. Jsou tu jak parkoviště pro krátkodobé zastavení, tak i patrová, jež jsou určena pro zastavení na delší dobu. Dále zde má pobočku několik firem co půjčují automobily, např. ATL, AVIS, Budget atd. V letištním sektoru se nachází banka, kavárny, bufety, bary, směnárny a pošta. Rovněž zde sídlí i velká síť obchodů s potravinami a elektronikou, nakoupit zde můžete ve více jak 75 obchodech.

 

Letiště Praha Ruzyně

Letiště Ruzyně se nachází ve vzdálenosti 15 km od centra Prahy. Základní dopravou z letiště je MHD a letištní taxislužba. Cesta do centra Vám zabere asi 30 minut. V případě, že využijete městskou hromadnou dopravu, počítejte s tím, že Vám cesta zabere až hodinu.

Možností k parkování je více než dost. Přímo u terminálu 1 a 2 naleznete parkoviště pro krátkodobé parkování, kde můžete parkovat po dobu 15 minut zcela zdarma. Pokud potřebujete parkovat déle jak 15 minut, tak zaplatíte 100 Kč a každých dalších 30 minut je zpoplatněno částkou 60 Kč. V bezprostřední blízkosti letiště sídlí několik firem pronajímajících automobily. Dále je na letišti k dispozici pošta, úschovna zavazadel, směnárna, banka a hotel. Také zde najdete mnoho barů, restaurací, obchodů s možností připojení k internetu.

 

 

Airport BratislavaLetisko M. R. Štefánika

Letiště se nalézá pouhých 9 km od centra Bratislavy. Dopravu z letiště zajišťuje autobusová linka 61, která pravidelně zastavuje na nádraží. Další možností, jak se dostat do centra je taxislužba, která má stanoviště před příletovým terminálem B a C.

Před terminálem A je umístěno parkoviště s kapacitou 670 míst. Dále si můžete zapůjčit automobil, půjčovny sídlí v příletovém terminálu C. Zapůjčení automobilů nabízejí tyto firmy: A. Klees, Alimex, Avis, Budget, Europcar, Hertz a National.

Součástí vybavení letiště je i Kulturní a informační středisko, úschovna pro zavazadla, bankomaty, směnárny a místnosti pro matky s dětmi. Dále se zde nachází restaurace, bary, bufety, kavárny, obchody s klenoty, suvenýry, alkoholem a kosmetikou.